LocalGov Events (3.2.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Categories
id: Kategori

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: Event
id: Acara

en: Page
id: Halaman

en: Location
id: Lokasi

en: Price
id: Harga

en: Events
id: Acara

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Today
id: Hari ini

en: Apply
id: Terapkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Date range
id: Rentang tanggal

en: Offset
id: Letak

en: Action type
id: Jenis aksi

en: This week
id: Pekan ini

en: This month
id: Bulan ini

en: Dates
id: Tanggal

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
