LocalGov Events (3.2.0) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Event
tr: Olay

en: Page
tr: Sayfa

en: Location
tr: Konum

en: Price
tr: Fiyat

en: Desc
tr: Azalan

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Today
tr: Bugün

en: Apply
tr: Uygula

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Date range
tr: Tarih aralığı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Action type
tr: Eylem türü

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Dates
tr: Tarihler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Choose date range
tr: Tarih aralığı seçiniz

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
