LocalGov Events (3.2.2) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Categories
de: Kategorien

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Category
de: Kategorie

en: Event
de: Ereignis

en: Page
de: Seite

en: Location
de: Ort

en: Price
de: Preis

en: Desc
de: Absteigend

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Provider
de: Anbieter

en: Do nothing
de: Nichts machen

en: Sort by
de: Sortierung

en: Today
de: Heute

en: Apply
de: Anwenden

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Date range
de: Zeitspanne

en: Offset
de: Versatz

en: Action type
de: Aktionstyp

en: This week
de: Diese Woche

en: This month
de: Diesen Monat

en: Dates
de: Termine

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Tomorrow
de: Morgen

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Choose date range
de: Datumsbereich auswählen

en: Next month
de: Nächsten Monat

en: Asc
de: Aufsteigend
