LocalGov Events (3.2.3) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Date
ja: 日付

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Event
ja: イベント

en: Page
ja: ページ

en: Location
ja: 場所

en: Price
ja: 価格

en: Desc
ja: 降順

en: Events
ja: イベント

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Do nothing
ja: 何もしない

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Today
ja: 今日

en: Apply
ja: 適用

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Date range
ja: 日付の範囲

en: Offset
ja: オフセット

en: Action type
ja: アクションの種類

en: This week
ja: 今週

en: This month
ja: 今月

en: Dates
ja: 日付

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
