LocalGov Forms (1.1.0-beta12) - en to gl translation catalogue (57 entries)

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: More
gl: Máis

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Preview
gl: Vista previa

en: View
gl: Ver

en: Notes
gl: Notas

en: Default status
gl: Estado predeterminado

en: Year
gl: Ano

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Month
gl: Mes

en: Example
gl: Exemplo

en: Day
gl: Día

en: Start
gl: Comezo

en: Role
gl: Rol

en: Complete
gl: Completa

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Available
gl: Dispoñible

en: Route
gl: Ruta

en: Save Draft
gl: Gardar borrador

en: Default email subject
gl: Asunto predeterminado de email

en: Webform settings
gl: Configuración de Webform

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
gl: Envío gardado. Pode volver a este formulario máis tarde e restaurará os valores actuais.

en: Wide
gl: Ancho

en: Third party settings
gl: Configuración de terceiros

en: Signature format
gl: Formato da sinatura

en: Column header format
gl: Formato de encabezado de columna

en: A partially-completed form was found. Please complete the remaining portions.
gl: Atopouse un formulario parcialmente completado. Por favor complete as porcións restantes.

en: Narrow
gl: Estreito

en: Back to form
gl: Volver ao formulario

en: No more submissions are permitted.
gl: Non se permiten máis envíos.

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
gl: Este formulario é confidencial. Debe <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Pechar sesión</a> para envialo.

en: Use Ajax
gl: Usar Ajax

en: Disable back button
gl: Deshabilitar botón de atrás

en: CSS (Cascading Style Sheets)
gl: CSS (Follas de estilo en cascada)

en: Unable to display this webform. Please contact the site administrator.
gl: Non se pode amosar este formulario web. Por favor contacte co administrador do sitio.

en: Submitted on [webform_submission:created]
    Submitted by: [webform_submission:user]
    
    Submitted values are:
    [webform_submission:values]
gl: Enviado en [webform_submission:created]
    Enviado por: [webform_submission:user]
    
    Os valores enviados son:
    [webform_submission:values]

en: <p>Submitted on [webform_submission:created]</p>
    <p>Submitted by: [webform_submission:user]</p>
    <p>Submitted values are:</p>
    [webform_submission:values]
gl: <p>Enviado en [webform_submission:created]</p>
    <p>Enviado por: [webform_submission:user]</p>
    <p>Os valores enviados son:</p>
    [webform_submission:values]

en: Prevent duplicate submissions
gl: Evitar envíos duplicados

en: This form has not yet been opened to submissions.
gl: Este formulario aínda non foi aberto a envíos.

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
gl: [webform_submission:submitted-to]: Envío #[webform_submission:serial]

en: Please login to access this submission.
gl: Inicie sesión para acceder a este envío.

en: Unable to process this submission. Please contact the site administrator.
gl: Non se pode procesar este envío. Por favor contacte co administrador do sitio.

en: Please login to access this form.
gl: Inicia sesión para acceder a este formulario.

en: Indicates required field
gl: Indica campo requirido

en: This submission has been locked.
gl: Este envío foi bloqueado.

en: This submission has been autofilled with your previous submission.
gl: Este envío foi completado automaticamente co seu envío anterior.

en: Dialog title
gl: Título do diálogo

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
gl: Xa enviou este formulario web. <a href="#">Ver o seu envío anterior</a>.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
gl: Xa enviou este formulario web. <a href="#">Ver os seus envíos anteriores</a>.

en: You have a pending draft for this webform. <a href="#">Load your pending draft</a>.
gl: Ten un borrador pendente para este formulario web. <a href="#">Cargue o seu borrador pendente</a>.

en: Webform submission from: [webform_submission:source-title]
gl: Formulario web enviado dende: [webform_submission:source-title]
