LocalGov Forms (1.1.0-beta12) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: More
it: Altro

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Preview
it: Anteprima

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Year
it: Anno

en: Always
it: Sempre

en: Roles
it: Ruoli

en: File name
it: Nome del file

en: Normal
it: Normale

en: Month
it: Mese

en: Example
it: Esempio

en: Day
it: Giorno

en: Start
it: Inizio

en: Role
it: Ruolo

en: Requirements
it: Requisiti

en: Complete
it: Completo

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Available
it: Disponibile

en: Show all
it: Mostra tutti

en: Route
it: Itinerario

en: Test settings
it: Impostazioni test

en: Save Draft
it: Salva bozza

en: User interface settings
it: Configurazioni interfaccia

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Address 1
it: Indirizzo 1

en: Default email subject
it: Oggetto email predefinito

en: Webform settings
it: Impostazioni Webform

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
it: Inserimento salvato. Puoi tornare al form più tardi i valori attualmente inseriti saranno recuperati.

en: Wide
it: Largo

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Signature format
it: Formato della firma

en: Narrow
it: Stretto
