LocalGov Forms (1.0.0-beta11) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: More
da: Mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Preview
da: Gennemse

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Default status
da: Standardstatus

en: Always
da: Altid

en: Roles
da: Roller

en: File name
da: Filnavn

en: Example
da: Eksempel

en: Role
da: Rolle

en: Requirements
da: Krav

en: Default sender name
da: Standard afsendernavn

en: Complete
da: Komplet

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Available
da: Tilgængelig

en: Hide all
da: Skjul alle

en: Show all
da: Vis alle

en: Route
da: Rute

en: Test settings
da: Test indstillingerne

en: Save Draft
da: Gem kladde

en: Address 2
da: Adresselinje 2

en: Address 1
da: Adresselinje 1

en: Webform settings
da: Indstillinger for Webform

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
da: Formular gemt. Du kan vende tilbage senere og gendanne standardværdierne.

en: Wide
da: Bred

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Signature format
da: Signaturformat

en: Narrow
da: Smal

en: Disable client-side validation
da: Deaktivér browser validering

en: Composite elements
da: Sammensatte elementer

en: Use Ajax
da: Brug Ajax

en: Disable back button
da: Deaktivér tilbage-knap

en: Prevent duplicate submissions
da: Forhindr identiske indendelser

en: Default submission label
da: Standard indsendelses etiket

en: Webforms: Submissions
da: Webforme: Indsendelser

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
da: Du har allerede indsendt denne formular. <a href="#">Se din forrige indsendelse</a>.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
da: Du har allerede indsendt denne formular. <a href="#">Se dine forrige indsendelser</a>.

en: Submission view
da: Liste over indsendelser
