LocalGov Drupal Microsites (2.1.0-beta6) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Image
ru: Изображение

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Square
ru: Квадратный

en: Anonymous
ru: Гость

en: Front page
ru: Главная страница

en: Document
ru: Документ

en: Video URL
ru: URL-адрес видео

en: Use local images for reusable media.
ru: Используйте локальные изображения для используемых повторно медиа.

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
ru: Огромный 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
ru: Огромный 3:2 (768x512)

en: Square Large
ru: Квадратный Огромный

en: Square Medium
ru: Квадратный Средний

en: Square Small
ru: Квадратный Маленький

en: 3:2 Image
ru: 3:2 Изображение

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ru: Видео с YouTube или Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ru: Загруженный файл или документ, такой как PDF.
