LocalGov Drupal Microsites (4.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Image
hi: चित्र

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Square
hi: वर्ग

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Front page
hi: मुखपृष्ठ

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
hi: बड़ा 3 :2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
hi: बड़ा 3 :2 (768x512)

en: Square Large
hi: चौकोर बड़ा

en: Square Medium
hi: चौकोर मध्यम

en: Square Small
hi: चौकोर छोटा

en: 3:2 Image
hi: 3 :2 छवि

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hi: YouTube या Vimeo का दूरस्थ रूप से होस्ट किया गया वीडियो।

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hi: एक अपलोड की गई फ़ाइल या दस्तावेज़, जैसे कि पीडीएफ।
