LocalGov Drupal Microsites (4.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Image
hu: Kép

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Square
hu: Négyzet

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Front page
hu: Címlap

en: Document
hu: Dokumentum

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
hu: Nagy 3:2 2× (1536×1024)

en: Large 3:2 (768x512)
hu: Nagy 3:2 (768×512)

en: Square Large
hu: Négyzetes nagy

en: Square Medium
hu: Négyzetes közepes

en: Square Small
hu: Négyzetes kicsi

en: 3:2 Image
hu: 3:2 kép

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hu: Egy feltöltött fájl vagy dokumentum, mint például egy PDF.
