LocalGov Drupal Microsites (4.1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Image
pt: Imagem

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Square
pt: Quadrado

en: Front page
pt: Página inicial

en: Document
pt: Documento

en: Use local images for reusable media.
pt: Use imagens locais como mídias reutilizáveis.

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
pt: Grande 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
pt: Grande 3:2 (768x512)

en: Square Large
pt: Quadrado Grande

en: Square Medium
pt: Quadrado Médio

en: Square Small
pt: Quadrado Pequeno

en: 3:2 Image
pt: 3:2 Imagem

en: Remote video
pt: Vídeo remoto

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pt: Um vídeo hospedado remotamente no YouTube ou Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pt: Um arquivo ou documento carregado, como um PDF.
