LocalGov Drupal Microsites (4.3.0) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Image
ja: 画像

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Square
ja: 正方形

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Front page
ja: フロントページ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。

en: Large 3:2 2x (1536x1024)
ja: 大 3:2 2x (1536x1024)

en: Large 3:2 (768x512)
ja: 大 3:2 (768x512)

en: Square Large
ja: 正方形（大）

en: Square Medium
ja: 正方形（中）

en: Square Small
ja: 正方形（小）

en: 3:2 Image
ja: 3:2 画像

en: Remote video
ja: 外部の動画

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ja: YouTubeかVimeoから提供される外部の動画。

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ja: PDFなどのアップロード済みファイルやドキュメント。
