LocalGov Microsites Base (2.0.10) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Close
id: Tutup

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Tabs
id: Tab

en: Content bottom
id: konten bawah

en: Main menu
id: Menu utama

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
