LocalGov Microsites Base (2.0.11) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Search
it: Cerca

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Close
it: Chiudi

en: Messages
it: Messaggi

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Tabs
it: Schede

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Main menu
it: Menu principale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
