LocalGov Microsites Group (all releases) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Top
hi: ऊपर

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Add term
hi: पद जोडें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Bottom
hi: तल

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Off
hi: बंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Normal
hi: सामान्य

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Square
hi: वर्ग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Add user
hi: सदस्य जोडें

en: Slogan
hi: नारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Menus
hi: मेनू

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Site email address
hi: साइट ईमेल पता

en: Error pages
hi: त्रुटि पृष्ठ

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
hi: पथ '%path' या तो अमान्य है या आपके पास इसकी पहुँच नहीं है.
