LocalGov Microsites Group (all releases) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Cancel
oc: Anullar

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: Modules
oc: Moduls

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Site name
oc: Nom del site

en: Off
oc: Desactivat

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Roles
oc: Ròtles

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Domain
oc: Domeni

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: End
oc: Fin

en: Banner
oc: Bandièra

en: Sort by
oc: Triar per

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Accept
oc: Acceptar

en: Slogan
oc: Eslogan

en: Apply
oc: Aplicar

en: Bold
oc: Gras

en: Menus
oc: Menús

en: Offset
oc: Decalatge

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Recent blog posts
oc: Darrièrs bilhets

en: Default 403 (access denied) page
oc: Pagina 403 per defaut (accès refusat)

en: Default 404 (not found) page
oc: Pagina 404 per defaut (pagina pas trobada)

en: Disabled modules
oc: Moduls desactivats

en: Recent content
oc: Contengut recent

en: How this is used depends on your site's theme.
oc: Cossí es fa servir aquò depend del vòstre tèma del site.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand l'afichatge del document es refusat a l'utilizaire actual. Daissatz void per afichar una pagina "Accès refusat" generica.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand cap de contengut correspond pas al document demandat. Daissatz void per afichar una pagina "Pagina pas trobada" generica.

en: Error pages
oc: Paginas d'error

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
oc: Lo camin '%path' es invalid o ben no i teniu accès.

en: Master
oc: Maître
