LocalGov Microsites Group (4.3.1) - en to cs translation catalogue (76 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: delete
cs: smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Center
cs: Na střed

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Back
cs: Zpět

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Modules
cs: Moduly

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Email
cs: E-mail

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: Site name
cs: Název webu

en: Off
cs: Vypnuto

en: Roles
cs: Role

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Normal
cs: Normální

en: Domain
cs: Doména

en: Desc
cs: Sestupně

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Owner
cs: Vlastník

en: Events
cs: Události

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: No terms available.
cs: Nejsou k dispozici termíny.

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Blogs
cs: Blogy

en: Apply
cs: Použít

en: Bold
cs: Tučné

en: Menus
cs: Menu

en: Offset
cs: Posun

en: Domain status
cs: Stav domény

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Site settings
cs: Nastavení webu

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Add @name
cs: Přidat @name

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Recent blog posts
cs: Nejnovější příspěvky blogu

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Disabled modules
cs: Vypnuté moduly

en: Site email address
cs: E-mailová adresa webu

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>From</em> pro automatické e-maily odesílané při registraci, žádostech o změnu hesla a pro další notifikace. (Používejte adresu s doménou vašeho webu, abyste předešli označení zpráv jako spam).

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Recent content
cs: Nový obsah

en: How this is used depends on your site's theme.
cs: Použití sloganu zavisí na tématu vašich stránek.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když bude uživateli odmítnut přístup k dokumentu. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "přístup odepřen".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když nebude nalezen požadovaný dokument. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "stránka nenalezena".

en: Error pages
cs: Chybové stránky

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '%path' je neplatná nebo k ní nemáte přístup.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The path '%path' has to start with a slash.
cs: Cesta '%path' musí začínat lomítkem.
