LocalGov Microsites Group (4.3.1) - en to da translation catalogue (79 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: delete
da: slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Back
da: Tilbage

en: Default
da: Standard

en: Modules
da: Moduler

en: Updated
da: Opdateret

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Add term
da: Tilføj ord

en: Email
da: E-mail

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Taxonomy terms
da: Taksonomitermer

en: Site name
da: Sitets navn

en: Off
da: Afbrudt

en: Welcome
da: Velkommen

en: Roles
da: Roller

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Domain
da: Domæne

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Owner
da: Ejer

en: Events
da: Begivenheder

en: End
da: Slut

en: Upcoming events
da: Kommende begivenheder

en: No terms available.
da: Ingen ord til rådighed.

en: Square
da: Kvadrat

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Add user
da: Tilføj bruger

en: No invitations available.
da: Ingen invitationer til rådighed.

en: News
da: Nyheder

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Bold
da: Fed

en: Menus
da: Menuer

en: Offset
da: Forskydning

en: Default theme
da: Standardtema

en: Decline
da: Afslå

en: Site settings
da: Sidens indstillinger

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Recent blog posts
da: Seneste blogindlæg

en: Default 403 (access denied) page
da: Standard 403-side (adgang nægtet)

en: Default 404 (not found) page
da: Standard 404-side (ikke fundet)

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Taxonomies
da: Taksonomier

en: Site email address
da: Sitets e-mail-adresse

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
da: <em>Fra</em>-adressen i automatiske e-mails som sendes ved oprettelse af brugere samt udsendelse af nye adgangskoder og andre beskeder. (Brug en adresse på sitets domæne for at undgå at e-mail fra adressen bliver markeret som spam.)

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Recent content
da: Seneste indhold

en: How this is used depends on your site's theme.
da: Brugen af dette afhænger af sitets tema.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
da: Denne side vises, når den nuværende bruger nægtes adgang til det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "adgang nægtet"-side.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
da: Denne side vises, når intet andet indhold matcher det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "side ikke fundet"-side.

en: visible
da: synlig

en: Error pages
da: Fejlsider

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
da: Stien '%path' er enten ugyldig eller du har ikke adgang til den.

en: Asc
da: Stigende

en: The path '%path' has to start with a slash.
da: Stien '%path' skal starte med en skråstreg.
