LocalGov Microsites Group (4.3.1) - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: delete
fi: poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Center
fi: Keskellä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Back
fi: Takaisin

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Modules
fi: Moduulit

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Add term
fi: Lisää termi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page
fi: Sivu

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Taxonomy terms
fi: Luokittelutermit

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Off
fi: Pois päältä

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Normal
fi: Normaali

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Owner
fi: Omistaja

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: No terms available.
fi: Yhtään termiä ei ole saatavilla.

en: Square
fi: Neliö

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Blogs
fi: Blogit

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Slogan
fi: Iskulause

en: Apply
fi: Käytä

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Menus
fi: Valikot

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Decline
fi: Hylkää

en: Site settings
fi: Sivuston asetukset

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Add @name
fi: Lisää @name

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Recent blog posts
fi: Uusimmat blogimerkinnät

en: Default 403 (access denied) page
fi: 403 (pääsy kielletty) -sivu

en: Default 404 (not found) page
fi: 404 (ei löydy) -sivu

en: Disabled modules
fi: Käytöstä poistetut moduulit

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Site email address
fi: Sivuston sähköpostiosoite

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
fi: <em>Lähettäjä</em>-osoite automatisoiduissa sähköposteissa jotka lähetetään rekisteröinnin, salasanan palautuksien ja muussa yhteydessä. (Käytä osoitetta joka päättyy sivustosi verkkotunnukseen jotta sähköpostisi ei merkitä roskapostiksi.)

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: How this is used depends on your site's theme.
fi: Tämän käyttö riippuu sivustosi teemasta.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
fi: Tämä sivu näytetään, kun käyttäjällä ei ole oikeuksia tarkastella pyydettyä sivua. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletus-virhesivua.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
fi: Tämä sivu näytetään, kun pyydettyä sivua ei löydy. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletus-virhesivua.

en: Error pages
fi: Virhesivut

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
fi: Polku '%path' on epäkelpo tai sinulla ei ole siihen pääsyoikeuksia.

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Master
fi: Isäntä

en: Add @group_type_label
fi: Lisää @group_type_label
