LocalGov Microsites Group (4.3.1) - en to is translation catalogue (54 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: delete
is: eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: On
is: Virkjað

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Back
is: Til baka

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Top
is: Toppur

en: Modules
is: Einingar

en: Updated
is: Uppfært

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: Email
is: Netfang

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Off
is: Af

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Roles
is: Hlutverk

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Owner
is: Eigandi

en: Events
is: Viðburðir

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Add user
is: Bæta við notanda

en: Blogs
is: Blogg

en: News
is: Fréttir

en: Slogan
is: Slagorð

en: Apply
is: Virkja

en: Bold
is: Feitletrað

en: Menus
is: Valmyndir

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Site settings
is: Stillingar vefs

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Default 403 (access denied) page
is: Sjálfgefin 403 (aðgangi hafnað) síða

en: Default 404 (not found) page
is: Sjálfgefin 404 (finnst ekki) síða
