LocalGov Microsites Group (4.3.1) - en to sv translation catalogue (86 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: delete
sv: radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Modules
sv: Moduler

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content Types
sv: Innehållstyper

en: Add term
sv: Lägg till term

en: Email
sv: E-post

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Taxonomy terms
sv: Taxonomitermer

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Off
sv: Av

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Roles
sv: Roller

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Domain
sv: Domän

en: Desc
sv: Fallande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Owner
sv: Ägare

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Upcoming events
sv: Kommande aktiviteter

en: No terms available.
sv: Inga termer tillgängliga.

en: Square
sv: Ruta

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Accept
sv: Accepterar

en: Blogs
sv: Bloggar

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Apply
sv: Applicera

en: Bold
sv: Fet

en: Menus
sv: Menyer

en: Offset
sv: Kompensera

en: Favicon
sv: Bokmärkesikon

en: Default theme
sv: Standardtema

en: Decline
sv: Avslå

en: Site settings
sv: Inställningar för webbplatsen

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Add @name
sv: Lägg till @name

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Recent blog posts
sv: Senaste blogginlägg

en: Default 403 (access denied) page
sv: Standardsida för 403 (åtkomst nekad)

en: Default 404 (not found) page
sv: Standardsida för 404 (hittades inte)

en: Disabled modules
sv: Inaktiverade moduler

en: Site email address
sv: Webbplatsens e-postadress

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
sv: Avsändaradress <em>Från</em> som används för automatisk e-post som skickas vid registrering, begäran om nytt lösenord och vid andra aviseringar. (Använd en adress som slutar med din webbplats domän för att minska risken för att e-posten flaggas som spam.)

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Recent content
sv: Nyligen uppdaterat innehåll

en: How this is used depends on your site's theme.
sv: Hur detta används beror på din webbplats tema.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sv: Denna sida visas när den aktuella användaren inte har rätt att se det begärda dokumentet. Lämna tomt för att visa en allmän "åtkomst nekad till sidan".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sv: Denna sida visas när inget innehåll matchar det begärda dokumentet. Lämna tomt för att visa en allmän "sidan hittades inte".

en: visible
sv: synlig

en: Error pages
sv: Sidor för felmeddelanden

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
sv: Sökvägen "%path" är antingen inte giltig eller så har du inte åtkomst till den.

en: Group content
sv: Gruppinnehåll

en: Base font size
sv: Grundläggande typsnittsstorlek

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Invited by
sv: Inbjuden av
