LocalGov Microsites Group (4.4.0) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Weight
fa: وزن

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Back
fa: بازگشت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: Add term
fa: افزودن کلمه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Taxonomy terms
fa: کلمه‌های رده بندی

en: Site name
fa: نام سایت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: ,
fa: ،

en: Domain
fa: دامنه

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: No terms available.
fa: کلمه‌ای در دسترس نیست.

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Accept
fa: قبول

en: Slogan
fa: شعار

en: Apply
fa: تایید

en: Bold
fa: برجسته

en: Menus
fa: قائمها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Default theme
fa: قالب پیشفرض

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Default 403 (access denied) page
fa: صفحهپیشفرض 403 (دسترسی غیرمجاز)

en: Default 404 (not found) page
fa: صفحهپیشفرض 404 (پیدا نشد)

en: Operations links
fa: واصلهای عملیات

en: Recent content
fa: جدیدترین محتوا

en: How this is used depends on your site's theme.
fa: طرز استفاده از شعار به پوسته جولانما شما بستگی دارد.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده برای کاربر جاری غیر مجاز باشد نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «دسترسی مجاز نیست»پیشفرض خالی بگذارید.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده با هیچ محتوای مطابقت نکند نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «صفحه پیدا نشد»پیشفرض خالی بگذارید.

en: Error pages
fa: صفحه‌ها خطا

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
