LocalGov Microsites Group (4.4.0) - en to uk translation catalogue (89 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Back
uk: Назад

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: Modules
uk: Модулі

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Add term
uk: Додати термін

en: Email
uk: Електронна пошта

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Taxonomy terms
uk: Терміни таксономії

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Welcome
uk: Вітання

en: Roles
uk: Ролі

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Normal
uk: Звичайне

en: Domain
uk: Домен

en: Desc
uk: Спад

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Owner
uk: Власник

en: Events
uk: Події

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Upcoming events
uk: Трапиться незабаром

en: Invitations
uk: Запрошення

en: No terms available.
uk: Терміни відсутні.

en: Square
uk: Квадрат

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Add user
uk: Додати користувача

en: Accept
uk: Прийняти

en: No invitations available.
uk: Немає запрошень.

en: Blogs
uk: Блоґи

en: News
uk: Новини

en: Slogan
uk: Гасло

en: Apply
uk: Застосувати

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Menus
uk: Меню

en: Offset
uk: Зміщення

en: Domain status
uk: Стан домену

en: Domain settings
uk: Налаштування доменів

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Decline
uk: Відхилити

en: Site settings
uk: Налаштування сайту

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Add @name
uk: Додати @name

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Recent blog posts
uk: Останні дописи у блозі

en: Default 403 (access denied) page
uk: Стандартна сторінка 403 (заборона доступу)

en: Default 404 (not found) page
uk: Стандартна сторінка 404 (не знайдено)

en: Site email address
uk: Адреса електронної пошти сайту

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
uk: Адреса для поля <em>Від</em> в автоматичних електронних листах, що надсилаються під час реєстрації або запитів нового паролю, чи інших сповіщеннях. (Аби запобігти позначенню листів як спам, слід використовувати адресу, що закінчується доменним іменем вашого сайту.)

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Recent content
uk: Останні матеріали

en: How this is used depends on your site's theme.
uk: Короткий вислів, що характеризує ваш сайт.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
uk: Ця сторінка відображується, коли запитуваний документ є забороненим для поточного користувача. Щоб відображати стандартну сторінку "немає доступу", залиште поле порожнім.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
uk: Ця сторінка відображується, коли не знайдено жодного матеріалу не відповідає запитуваному документу. Щоб відображати стандартну сторінку "сторінку не знайдено", залиште поле порожнім.

en: Domain Settings
uk: Налаштування домену

en: Error pages
uk: Сторінки помилок

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
uk: Шлях '%path' або некоректний, або відсутній доступ до нього.

en: Group content
uk: Вміст групи

en: Asc
uk: Зрост

en: Plus
uk: Плюс

en: Master
uk: Головне

en: Admin theme
uk: Адміністративна тема

en: The path '%path' has to start with a slash.
uk: Шлях '%path' має починатися з похилої риски.

en: Semi-bold
uk: Напівжирний
