LocalGov Microsites Group (4.0.5) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Submit
ar: إرسال

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Top
ar: الأعلى

en: Modules
ar: الوحدات

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Active
ar: نشط

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Normal
ar: طبيعي

en: Domain
ar: النطاق

en: Owner
ar: المالك

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Square
ar: ميدان

en: Add user
ar: أضف مستخدما

en: Slogan
ar: الشعار

en: Menus
ar: القوائم

en: Favicon
ar: أيقونة الموقع

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Default 403 (access denied) page
ar: صفحة 403 (الوصول ممنوع) الافتراضية

en: Default 404 (not found) page
ar: صفحة 404 (غير موجود) الافتراضية

en: Disabled modules
ar: وحدات مُعَطَّلة

en: Site email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني للموقع

en: How this is used depends on your site's theme.
ar: طريقة استعمال هذا تعتمد على حلة موقعك.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
ar: يتم عرض هذه الصفحة عند رفض عرض المستند المطلب للمستخدم الحالي. اتركه فارغاً لعرض صفحة "الوصول ممنوع" العامة.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
ar: يتم عرض هذه الصفحة عند عدم وجود أي محتوى يطابق المستند المطلوب. اتركه فارغاً لعرض صفحة "الصفحة غير موجودة" العامة.

en: Error pages
ar: صفحات اﻷخطاء

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ar: المسار '@path' إما غير صحيح أو لا تملك صلاحية الوصول إليه.
