LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Data type
fr: Type de données

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Contexts
fr: Contextes

en: taxonomy
fr: taxonomie

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Add row
fr: Ajouter une ligne

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: location
fr: emplacement

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Fulltext search
fr: Recherche en texte intégral

en: Master
fr: Principal

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Failed to load item %item_id in view %view.
fr: Échec du chargement de l'élément %item_id dans la vue %view.
