LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Data type
hu: Adattípus

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Desc
hu: Csökk

en: service
hu: szolgáltatás

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Contexts
hu: Környezetek

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: location
hu: helyszín

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Fulltext search
hu: Teljes szöveges keresés

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Field mappings
hu: Mező leképezések

en: organization
hu: szervezet
