LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Data type
id: Jenis data

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Services
id: Layanan

en: taxonomy
id: taksonomi

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field mapping
id: Petakan field

en: Add row
id: Tambah baris

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
