LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Reset
it: Ripristina

en: Updated
it: Aggiornato

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Contexts
it: Contesti

en: taxonomy
it: tassonomia

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: location
it: posizione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: Field mappings
it: Mappatura campi
