LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Reset
ja: リセット

en: Updated
ja: 更新

en: Data type
ja: データ型

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Services
ja: サービス

en: Contexts
ja: コンテクスト

en: taxonomy
ja: タクソノミー

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Add row
ja: 行の追加

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング
