LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Data type
nl: Gegevenssoort

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Services
nl: Diensten

en: Contexts
nl: Contexten

en: taxonomy
nl: taxonomie

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Add row
nl: Rij toevoegen

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: location
nl: locatie

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Fulltext search
nl: Zoeken in volledige tekst

en: Asc
nl: Oplopend

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen
