LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Apply
oc: Aplicar

en: Services
oc: Servicis

en: Contexts
oc: Contèxtes

en: taxonomy
oc: taxonimia

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
