LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Reset
ro: Resetează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Data type
ro: Tip de date

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Services
ro: Servicii

en: taxonomy
ro: taxonomie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Field mappings
ro: Mapări câmp
