LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Reset
ru: Сбросить

en: Updated
ru: Обновлено

en: Data type
ru: Тип данных

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Services
ru: Службы

en: Contexts
ru: Контексты

en: taxonomy
ru: таксономия

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: Add row
ru: Добавить строку

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: location
ru: местоположение

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Fulltext search
ru: Поиск по тексту

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Field mappings
ru: Соотвествие полей
