LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Data type
tr: Veri türü

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Contexts
tr: Bağlamlar

en: taxonomy
tr: sınıflandırma

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: location
tr: konum

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri
