LocalGov Open Referral (2.1.0) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Reset
uk: Скинути

en: Updated
uk: Оновлено

en: Data type
uk: Тип даних

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Services
uk: Служби

en: Contexts
uk: Контексти

en: taxonomy
uk: таксономія

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Add row
uk: Додати рядок

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: location
uk: місце розташування

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Fulltext search
uk: Повнотекстовий пошук

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Field mappings
uk: Відповідності полів

en: organization
uk: організація
