LocalGov Outpost (2.1.0-alpha11) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Closed
fr: Fermé

en: Cost
fr: Coût

en: On
fr: Activé

en: Links
fr: Liens

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Maximum age
fr: Âge maximal

en: Email
fr: Courriel

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Phone
fr: Téléphone

en: File attachments
fr: Fichiers attachés

en: Facets
fr: Facettes

en: Image path
fr: Chemin de l'image

en: Image title
fr: Titre de l'image

en: Free
fr: Gratuit

en: Contact name
fr: Nom du contact

en: Image description
fr: Description de l'image

en: Date and Time
fr: Date et heure

en: Minimum age
fr: Âge minimal
