LocalGov Paragraphs (2.5.7) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Number
pl: Liczba

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Description field
pl: Pole opisu

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Teaser
pl: Skrót

en: Text
pl: Tekst

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Promoted
pl: Promowany

en: Contact
pl: Kontakt

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Location
pl: Położenie

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Table
pl: Tabela

en: Button
pl: Przycisk

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: Website
pl: Strona WWW

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Grid
pl: Siatka

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: Block view
pl: Widok bloków

en: Minimal
pl: Minimalistyczny

en: Boxes
pl: Pojemniki

en: Title link
pl: Tytuł odnośnika

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Media item
pl: Element mediów
