LocalGov Paragraphs (2.5.7) - en to uk translation catalogue (60 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Closed
uk: Закрито

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Size
uk: Розмір

en: Number
uk: Число

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Description field
uk: Поле опису

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Summary
uk: Резюме

en: Top
uk: Зверху

en: Icon
uk: Іконка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Teaser
uk: Анонс

en: Text
uk: Текст

en: Attachment
uk: Долучення

en: Promoted
uk: Винесено на головну

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Bottom
uk: Знизу

en: Logo
uk: Логотип

en: Off
uk: Вимкнено

en: Location
uk: Місце розташування

en: Heading
uk: Заголовок

en: Phone
uk: Телефон

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Address
uk: Адреса

en: Table
uk: Таблиця

en: Button
uk: Кнопка

en: Teasers
uk: Анонси

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Documents
uk: Документи

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Grid
uk: Сітка

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Twitter
uk: Твітер

en: Open link in a new window
uk: Відкрити посилання у новому вікні

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Header text
uk: Текст верхнього колонтитулу

en: Block view
uk: Вигляд Блоків

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: Boxes
uk: Бокси

en: Title link
uk: Назва посилання

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Padding Top
uk: Внутрішній відступ зверху

en: Padding Bottom
uk: Внутрішній відступ знизу

en: Media item
uk: Елемент медіа
