LocalGov Paragraphs (2.6.0) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Size
ar: الحجم

en: Number
ar: رقم

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Description field
ar: حقل الوصف

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: Attachment
ar: المرفق

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Logo
ar: الشعار

en: Off
ar: إيقاف

en: Location
ar: الموضع

en: Heading
ar: الترويسة

en: Address
ar: العنوان

en: Table
ar: جدول

en: Button
ar: زر

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Grid
ar: شبكة

en: Featured
ar: متميز

en: Minimal
ar: مختزل

en: Title link
ar: عنوان الرابط
