LocalGov Paragraphs (2.6.0) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Size
fa: اندازه

en: Number
fa: عدد

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Description field
fa: میدان توضیحات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: URL
fa: نشانی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Attachment
fa: پیوست

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Bottom
fa: پایین

en: Logo
fa: آرم

en: Off
fa: خاموش

en: Location
fa: مکان

en: Heading
fa: عنوان

en: ,
fa: ،

en: Table
fa: جدول

en: Button
fa: دکمه

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Grid
fa: شبکه

en: Paragraph
fa: فقره
