LocalGov Paragraphs (2.6.0) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Content
vi: Nội dung

en: Author
vi: Tác giả

en: Closed
vi: Đóng

en: On
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Size
vi: Dung lượng

en: Number
vi: Số

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Description field
vi: Trường ghi chú

en: Default
vi: Mặc định

en: Background
vi: Nền

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Top
vi: Đầu

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: Text
vi: Văn bản

en: Attachment
vi: Đính kèm

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Bottom
vi: Cuối

en: Logo
vi: Biểu huy

en: Off
vi: Tắt

en: Location
vi: Vị trí

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Table
vi: Bảng

en: Button
vi: Nút

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Documents
vi: Tài liệu

en: Grid
vi: Lưới

en: Featured
vi: Tính năng

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Open link in a new window
vi: Mở liên kết trong cửa sổ _mới

en: Background image
vi: Ảnh nền

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: Minimal
vi: Tối thiểu
