LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Size
he: גודל

en: Number
he: מספר

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Description field
he: שדה תאור

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Top
he: עליון

en: Icon
he: סמל

en: URL
he: כתובת URL

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Promoted
he: מקודם

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Off
he: כבוי

en: Location
he: מיקום

en: Heading
he: כותרת

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Table
he: טבלה

en: Button
he: כפתור

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Documents
he: מסמכים

en: Tabs
he: לשוניות

en: Grid
he: רשת

en: Featured
he: מובלט

en: Twitter
he: טוויטר

en: Minimal
he: מינימלי
