LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Size
hu: Méret

en: Number
hu: Szám

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Description field
hu: Leírás mező

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background
hu: Háttér

en: Summary
hu: Összegzés

en: Top
hu: Teteje

en: Icon
hu: Ikon

en: URL
hu: Webcím

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Bottom
hu: Alja

en: Logo
hu: Logó

en: Off
hu: Ki

en: Location
hu: Helyszín

en: Heading
hu: Címsor

en: Phone
hu: Telefon

en: Mobile
hu: Mobil

en: Address
hu: Cím

en: Table
hu: Táblázat

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Teasers
hu: Bevezetők

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Video
hu: Videó

en: Link style
hu: Hivatkozás stílusa

en: Website
hu: Webhely

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Tabs
hu: Fülek

en: Grid
hu: Rács

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: Minimal
hu: Minimális

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Title link
hu: Címhivatkozás

en: Colour theme
hu: Színvilág

en: Striped
hu: Csíkozott

en: Media item
hu: Médiaelem
