LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Closed
it: Chiuso

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Size
it: Dimensione

en: Number
it: Numero

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Description field
it: Campo descrizione

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Summary
it: Sommario

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Attachment
it: Allegato

en: Promoted
it: Promosso

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: Bottom
it: In fondo

en: Off
it: Spento

en: Location
it: Posizione

en: Heading
it: Intestazione

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Table
it: Tabella

en: Button
it: Pulsante

en: Teasers
it: Anteprime

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Documents
it: Documenti

en: Tabs
it: Schede

en: Grid
it: Griglia

en: Featured
it: In evidenza

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Minimal
it: Minimale

en: Title link
it: Link del titolo

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Colour theme
it: Tema colori
