LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Open link in a new window
kn: ಕೊಂಡಿಯನ್ನು ಹೊಸ ವಿಂಡೋದಲ್ಲಿ ತೆರೆ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Minimal
kn: ಕನಿಷ್ಠ
