LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: Number
ro: Număr

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Description field
ro: Câmp descriere

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Summary
ro: Sumar

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Attachment
ro: Anexă

en: Promoted
ro: Promovat

en: Email
ro: email

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Off
ro: Oprit

en: Location
ro: Locația

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Table
ro: Tabel

en: Button
ro: Buton

en: Teasers
ro: Versiuni scurte(rezumate)

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Documents
ro: Documente

en: Tabs
ro: Taburi

en: Grid
ro: Grilă

en: Featured
ro: Recomandat

en: Title link
ro: Titlu legătură
