LocalGov Paragraphs (2.6.2) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Size
tr: Boyut

en: Number
tr: Sayı

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Summary
tr: Özet

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: Teaser
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Attachment
tr: Ek

en: Promoted
tr: Tanıtılan

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Bottom
tr: Alt

en: Off
tr: Kapalı

en: Location
tr: Konum

en: Heading
tr: Başlık

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Table
tr: Tablo

en: Button
tr: Düğme

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: Website
tr: Web sitesi

en: Documents
tr: Belgeler

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Grid
tr: Izgara

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Minimal
tr: En az

en: Boxes
tr: Kutular

en: Title link
tr: Başlık bağlantısı

en: Heading level
tr: Başlık seviyesi
