LocalGov Paragraphs (2.6.3) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Closed
fr: Fermé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Size
fr: Taille

en: Number
fr: Nombre

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: Description field
fr: Champ description

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Summary
fr: Résumé

en: Top
fr: Haut

en: Icon
fr: Icône

en: Teaser
fr: Accroche

en: Text
fr: Texte

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Promoted
fr: Promu

en: Email
fr: Courriel

en: Bottom
fr: Bas

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Heading
fr: Entête

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Table
fr: Tableau

en: Button
fr: Bouton

en: Teasers
fr: Accroches

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Link style
fr: Style de lien

en: Website
fr: Site web

en: Tabs
fr: Onglets

en: Grid
fr: Grille

en: Featured
fr: Recommandés

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Header text
fr: Texte de l'entête

en: Body text
fr: Texte du corps

en: Office hours
fr: Horaires d'ouverture

en: Title link
fr: Lien du titre

en: Striped
fr: Rayé

en: Media item
fr: Élément de média

en: (opens in a new window)
fr: (s'ouvre dans une nouvelle fenêtre)
