LocalGov Paragraphs (2.6.3) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Closed
hi: बंद

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Size
hi: आकार

en: Number
hi: संख्या

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Top
hi: ऊपर

en: Icon
hi: चिन्ह

en: URL
hi: यूआरएल

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: Email
hi: ईमेल

en: Contact
hi: संपर्क

en: Bottom
hi: तल

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Location
hi: स्थान

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Table
hi: तालिका

en: Button
hi: बटन

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Grid
hi: ढांचा

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Minimal
hi: अल्पतम

en: Title link
hi: शीर्षक लिंक

en: Social media links
hi: सामाजिक मीडिया लिंक
