LocalGov Paragraphs (2.6.3) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Closed
id: Ditutup

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Size
id: Ukuran

en: Number
id: Angka

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Description field
id: Bidang deskripsi

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Top
id: Atas

en: Icon
id: Ikon

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Attachment
id: Lampiran

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Contact
id: Kontak

en: Bottom
id: Dasar

en: Off
id: Matikan

en: Location
id: Lokasi

en: Heading
id: Judul

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Table
id: Tabel

en: Button
id: Tombol

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Grid
id: Kotakan

en: Featured
id: Pilihan

en: Background image
id: Gambar latar

en: Title link
id: Judul link

en: Media item
id: Item media
